پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۹:۵۳
کانال خبری طلوع کنارک در تلگرام راه‌اندازی شد
پایگاه خبری تحلیلی طلوع کنارک، کانال اختصاصی خود را در پیام‌رسان تلگرام، راه‌اندازی کرد. مخاطبان طلوع کنارک می‌توانند عناوین مطالب مورد علاقه خود اعم از خبر، گزارش، فیلم و عکس را همراه با لینک هر مطلب...
۱۳۹۵/۲/۱۴ - ۱۳:۳۵
اهدای جوایز مسابقه سفره هفت سین کانال طلوع کنارک، توسط مسئولین شهرستانی
اهدای جوایز مسابقه سفره هفت سین کانال طلوع کنارک به نفرات برگزیده توسط مسئولین شهرستانی متقبل گردید.
۱۳۹۴/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۸
گزارش طلوع کنارک از دروغ پراکنی به سرعت نور؛
وقتی فضای مجازی جولانگاه کلاغ های شایعه سازمیشود/ پری دریایی افسانه ای دوست داشتنی اما غیر واقعی!
گاهی خبرهایی در شبکه های اجتماعی منشتر می شوند که در مواردی ، صحیح و در مواردی ناصحیح هستند، اما اینبار برای چندمین بار شایعه ای دروغین در خصوص موجودی با ظاهری شبیه به انسان و نیم تنه پایین ماهی باز...
۱۳۹۴/۱۲/۲۰ - ۰۱:۱۶
دانش آموزان کنارک سفره هفت سین برپا کردند+ تصاویر
در آستانه عید نوروز جشنواره سفره هفت سین در ساحل زیبای کنارک برگزار شد .
۱۳۹۴/۹/۲۴ - ۱۸:۵۶
آرزویی که پس از 90 سال نصیب فرزندان، نوه ها، نتیجه ها و نبیره‌ها شد؛
دیدار اعضای یک خانواده ۵۰ نفری پس از ۹۰ سال در بندر کنارک+ تصاویر
فرزندان و نوه و نبیره‌های بی بی سکینه کنارکی، پس از سال‌ها چشم انتظاری و دوری، خانواده خود را پیدا کردند.
۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۱۷:۱۱
زندگینامه ؛ رزومه کاری ؛ سوابق و اهم فعالیت های " حاج عبدالغفور ایران نژاد " کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی + تصاویر
زندگینامه ؛ رزومه کاری ؛ سوابق و اهم فعالیت های " حاج عبدالغفور ایران نژاد " کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه چابهار ، کنارک ، نیکشهر و قصرقند را در پایگاه خبری تحلیلی طلوع کنارک...
۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۱۸:۱۵
در واکنش به ادعای معاون رئیس جمهور ؛
 پویش مردمی " ادعای بدون اطلاع " در شهرستان کنارک تشکیل شد + تصاویر
در اعتراض به اظهارات شهیندخت مولاوردی و بازي كردن وي در پازل دشمن ، جمعی از مردم شهرستان کنارک سيستان و بلوچستان با تشکیل پویش مردمی نسبت به این ادعای معاون رئیس جمهور واکنش نشان داده و خواستار عذرخوا...
۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۲۰:۰۱
بمناسبت گرامیداشت هفته وحدت صورت گرفت؛
برگزاری جشنواره غذاهای محلی در بندر کنارک / عکس
جشنواره غذاهای محلی بمناسبت گرامیداشت هفته وحدت در بندر کنارک برگزار شد
۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۵
طلوع کنارک گزارش می دهد؛
مهارآتش سوزی دربزرگترین اسکله کشور / سرمایه لنج دارکنارکی قربانی نبود امکانات شد + تصاویر
بار دیگر آتش سوزی در اسکله بندر صیادی کنارک در جنوب استان سیستان و بلوچستان به سرمایه های مردم این منطقه خسارت زد.
سرویس : اخبار استان
زمان : ۱۳۹۵/۴/۲۳ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: ۴۲۲۵۳۹
 
نماینده سابق مردم سیستان و کارشناس مسائل اقتصادی:
توافق با FTAF یک خود تحریمی بزرگ است/ جبهه استکبار بعد از برنامه هسته ای به دنبال اختلال در اقتصادی ایران است
کارگروه اقدام مالی یک نهاد بین المللی است که در سال ۱۹۸۹ توسط کشورهای پیشرفته و مدعی جهت مبارزه با پول شویی ایجاد شد

به گزارش طلوع کنارک به نقل از پایگاه خبری اوشیدا: در آن مقطع زمانی بیشتر این کشورها از ۸۰ سال قبل قانون پول شویی را در کشور خود داشتند اما به علت منافع کشورهای توسعه یافته این قانون را اجرا نمی کردند و حتی در حال حاضر هم اجرا نمی کنند.
 

کشورهای مدعی این کار به علت منافع خود حاضر به اجرای دقیق این قانون نیستند.
پولشویی یا پول غیر قانونی حاصل اعمال مجرمانه و غیررسمی است که از پول های کثیف قاچاق مواد مخدر، قاچاق اسلحه و کالا، قاچاق انسان و بدهکاری های اقتصادی، اجتماعی همانند کلاهبرداری و اخاذی کسب می شود.
کشورهایی که در سال 1989 این کارگروه را ایجاد کردند درسال2001 نیزبحث تروریسم را به آن اضافه و در سال های بعد توسعه ویژه را به آن افزودند.
پس از توصیه به نهادهای سازمان ملل جهت پیوستن به این کارگروه اعضای آن به ۳۵ کشور رسید که پس از آن ۲ کشور دیگر نیز از اتحادیه اروپا و خلیج فارس به آن ها اضافه شد.
 
نهاد fAtf تبدیل به یک جریان سیاسی شده است
 
نماینده ی اسبق ادوار زابل و زاهدان عنوان کرد: تاریخ نشان می دهد ایجاد کنندگان این نهاد، بسیار قاعده مند، منطقی و با اندیشه بسیار فنی قوانین آن را نوشتند اما در حالیکه می توانست برای جهان بسیار ارزشمند و مفید باشد تبدیل به یک جریان سیاسی شده بعنوان مثال عمده افراد بدهکار  از کشورهای جهان سوم از جمله خاوری یا دهها نفر دیگر که از ایران رفتند با فرار پول های حاصل از کلاهبرداری را به کشورهای توسعه یافته منتقل می کنند.
علیرضا نورا با عنوان اینکه، این گروه، تروریسم را به ۲ گروه خوب و بد تقسیم کردند، گفت: با اینکه می دانند کشور ایران فدای مبارزه با قاچاق و تروریست شده و هیچ گونه عملیات تروریستی در جهان انجام نداده و تنها از جریان های مردمی حماس و مقاومت که هیچ نسبتی با تروریست ندارد حمایت کرده است.
دکترای ریاضیات با گرایش اقتصاد اضافه کرد: در سال ۲۰۰۸ ایران را در رابطه با پولشویی و تامین تروریست ها مورد هشدار قرار دادند و در ۲۰۱۰ نیز ایران را نسبت به این مورد در لیست سیاه قرار دادند و عملا جریان فتنه و سیاه نمایی علیه  ایران که کاملا یک جریان سیاسی بود به بهانه اینکه ایران قوانین این نهاد بین المللی را رعایت نمی کند ایجاد کردند که این امر بیشتر به دلیل تحرکات از سوی اسراییل و عربستان صورت گرفت.
وی با بیان اینکه، تروریست زاده ی عربستان و اسراییل است افزود: اسراییلی که در کشورهای دیگر نیروهای مردمی را ترور می کند و حتی با همکاری و پول عربستان نظام جریانات داعشی و القاعده را در جهان رهبری می کند حال قصد نظارت بر کشور پاک و سالم ایران می خواهد داشته باشد و خواهان تقبل معاهده از سوی ایران هستند.
وی خاطرنشان کرد: در سال 1386 ایران قانون پولشویی را تصویب و به تایید شورای نگهبان در 12 ماده و 7 تبصره رساند در حالی که ایران خیلی از قاچاق صدمه خورده اما این گروه فکر می کرد این قانون توسط ایران نوشته تا خودش را از لیست سیاه بیرون کند و رضایت این نهاد را جلب کند اما با اینکه تمامی خواسته های آنان را ایران اجرا کرد اما متاسفانه نه تنها ایران را از لیست سیاه خارج نکردند بلکه دشمنی ها را تا بعد از برجام نیز ادامه دادند.
نورا تصریح کرد: رییس جمهور در نشستی که در ۲۴ ژوین ۲۰۱۶ در سیول برگزار شد شرکت داشت و در آنجا ایران برای ۱۲ مورد تعلیق واقع شد که در این راستا ایران فرصت دارد خود را با جریان آنان هماهنگ کند که در این راستا ایران را ۱۲ ماه تعلیق کرد اما در این تعلیق با کمال تاسف یک تعهداتی که هنوز منتشر نشده صورت گرفت و همانجا ایران را تهدید کردند که بانک ها و موسسات بزرگ دنیا در این ۱۲ ماه نباید با ایران وارد معامله شوند تا گشایش اقتصادی در ایران ایجاد نشود.

 توافق با FTAF یک خود تحریمی بزرگ است
 
نماینده اسبق ادوار زابل و زاهدان بیان داشت: با اینکه می دانند ایران در مبارزه با قاچاق تروریست چه نقشی داشته و همچنین ایران بزرگترین نقش را در مبارزه با تروریسم در سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان دارد حتی در ترکیه که به صورت غیر رسمی از ایران خواستند در مبارزه با تروریسم درخواست کمک کردند همچنین آنان می دانند ایران از باب پولشویی کاملا رعایت کرده و از باب تروریسم ایران تنها کشوری بوده که تمام موارد مورد نظر را به طور روشن اعلام کرده است اما باز هم علیه ایران قانون تراشی می کنند .
وی تاکید کرد: با اینکه حماس و مقاومت نیروهای مردمی هستند اما کشورهای اروپایی چون قانون را نوشته اند خواهان تعیین تروریست هم به نفع خود هستند به طوری که طالبان و داعش تا زمانی که فقط در کشورهای مسلمان ایجاد ناامنی می کردند غیرتروریست بودند اما با آغاز عملیات در آمریکا و اروپا به گروه های تروریستی افزوده شدند.
وی در ادامه گفت: این برداشت هایی که به ما تحمیل می کند جریان این نهاد را کاملا زیر رادیکال برده است که خروج از این رادیکال کار سختی است.
۹۹ درصد پول های کثیف در اروپا و آمریکا هستند
استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان ابراز داشت: اگر مشاور وزیر امور خارجه ایران بودم قبل از دادن تعهدات، از آن ها میخواستم منظور خود را از تروریست بیان و اینکه چه گروه هایی را تروریست می دانند را مشخص کنند چرا که مفهوم تروریست باید کاملا روشن شود.
نورا عنوان کرد: مبارزه باتروریسم خیلی خوب است اما پول های کثیف الان کجا هستند چرا که پول های کثیف در کشورهای فقیر و جهان سوم نمانده و ۹۹ درصد پول های کثیف در کشور های اروپا و در آمریکاست.
وی با اشاره به، هر عمل کثیف در آفریقای جنوبی انجام  می شد پول هایش در آمریکاست ادامه داد: هر چه پول از لیبی که شاید بالغ بر 400_500 میلیارد دلار باشد به اروپا سرازیر شده است و در نهایت یقه ی کشورهای دیگر از قبیل ایران را گرفته و با بیان اینکه در ایران حقوق نجومی گرفته می شود کشور را زیر سوال می برند در حالی که این گونه مسایل ارتباطی به این قانون ندارد.
وی اظهار داشت: در ۹۹ درصد موارد در بحث تروریست بین الملل با گروه faTf همسو هستیم اما متاسفانه در بعضی مسایل این گروه بسیاری از تروریست ها را حمایت میکنند به عنوان مثال منافقینی که موجب کشته شدن هزاران نفر در جهان شده و منافع اقتصادی کشور را زیرسوال برده را پناه داده اند اما حماس و مقاومت که نیروهای مردمی لبنان هستند و مردم آن ها را پذیرفته اند را به عنوان تروریست به جهانیان معرفی می کنند.

  جبهه استکبار بعد از برنامه هسته ای به دنبال اختلال در اقتصادی ایران است
 
وی با اشاره به اینکه، خوشبختانه جمهوری اسلامی هیچ مشکلی در بحث دادن اطلاعات در خصوص پولشویی، کلاه برداری و مفاسد اقتصادی داران یا مفاسد اقتصادی ندارد و حتی از آن ها در این راستا کمک خواسته و در صورت دادن پیشنهادات از سوی آنان اجرا خواهد کرد گفت: هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران به آنان اجازه نخواهد داد در مسایل امنیتی وارد یا اطلاعات امنیتی جمع آوری کنند.
وی با بیان اینکه متاسفانه ابزاری جهت رساندن صدای خود به جهانیان نداریم و ای کاش ظریف سر میز مذاکره محرمانه نمی نشست و علنی صحبت می کرد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل جهت همکاری در زمینه پولشویی دارد اما متاسفانه این گروه تنها به دنبال تحت سلطه قراردادن ایران می باشد.
نورا خاطرنشان کرد: اینها خواهان دسترسی به منابع مالی ایران هستند و با دستیابی به نحوه ی اقتصاد ایران خواهان استفاده از این اطلاعات علیه اقتصاد ایران هستند که این یک توطئه علیه جریان کشور است.
وی با عنوان اینکه تاکنون هیچ کشوری اطلاعات بانکی و مالی خود را در اختیار این ها نگذاشته است ادامه داد: پول های کثیف در ایران از طریق خارج می تواند وارد شود بنابراین وقتی پول کثیف نداریم چه چیزی را می خواهند بررسی کنند.
استاد دانشگاه افزود: اینها صداقت ندارند بلکه فقط می خواهند ببینند منابع درآمد مالی ایران از کجاست که از طریق آن برای تحریم آن بخش ها اقدام کنند.
وی تاکید کرد: در مسئله تروریسم ایران هیچ حمایتی از تروریسم ندارد و با صراحت اعلام کرده حق با یمن، فلسطین و حماس است که در این راستا ثابت کنید این ها تروریسم هستند.
وی اظهار داشت: اینها می خواهند اقتصاد و توسعه ایران را به بهانه FaTf مختل کنند که در این راستا همانگونه که در سیستم هسته ای اختلال ایجاد کردند در مسیله اقتصادی کشور نیز اختلال ایجاد کنند.
نورا ادامه داد: باید به صورت بین المللی از آنها پرسید واقعا از ایران چه می خواهند چرا که هیچ گونه پول شویی در ایران وحود ندارد و اندک مفاسد اقتصادی در ایران که وجود دارد تنها به خود کشور لطمه می کند و بر دیگر کشورها تاثیری ندارد اگر راست می گویند آن میلیارد میلیارد پولی که به بیرون از کشور منتقل کرده اند را به کشور بازگردانند.
وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ رابطه با هیچ جریان تروریستی نداشته و این چند جریان انگشت شماری هم که از آنان حمایت می شود به صورت علنی حمایت می شوند در حالی که داعش با پول های کثیف به راحتی از سوی اروپا حمایت و با دادن اسلحه و مهمات به آنان خونریزی های فراوانی در جهان به راه انداخته اند.
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال دیدگاه
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۶/۲/۲ - ۰۲:۰۳
با ابلاغ بخشنامه رسمی؛
حقوق ۲ میلیون تومان و کمتر از مالیات معاف شد + سند
بخشنامه سقف معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۶ به همراه نحوه محاسبه آن از سوی سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۲۰:۴۸
آغاز رقابت انتخاباتی؛
آغاز رسمی فعالیت‌های انتخاباتی ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری از امروز +سوابق
فعالیت‌های انتخاباتی ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری از امروز آغاز شد.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۲۰:۳۵
چه کسی پیشنهاد لغو پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی را داد؟
روز گذشته کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یک مصوبه جنجال‌برانگیز داشت؛ پیشنهاد این مصوبه را چه کسی ارائه کرد؟
۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۵۵
مدیرکل فنی و حرفه‎ای سیستان و بلوچستان؛
عدم مدیریت صحیح در بهره برداری از آب یکی از مشکلات مناطق مختلف کشور است
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلات مناطق مختلف کشور عدم مدیریت صحیح در روش بهره برداری از آب است که قطعا با آموزش صحیح می توان از هدر رفت آب جلوگیری کرد.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۲۰:۱۷
فرمانده انتظامی کنارک خبر داد:
دستگیری قاتل فراری بعد از ۲۱ سال در بندر کنارک
فرمانده انتظامي کنارک از شناسايي و دستگيري قاتل فراري بعد از 21 سال از وقوع جرم توسط پليس در اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۰۹:۲۲
عکس؛
تصاویر آتش نشانان شهید آتشنشانی/تصاویر
تصاویر تمام آتشنشانان شهید برای اولین بار منتشر شد.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۰۹:۱۹
آخرین جزئیات از خسارات سیل در جنوب غرب کشور؛
از انکار خرابی های سیل توسط استاندار تا غافلگیری مدیریت بحران سیستان و بلوچستان/ بی خانمان شدن 1000 خانواده و امداد رسانی به 5000 نفر
بارندگی های هفته اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان سبب بی خانمانی صدها خانواده ، تخریب جاده ها و مرگ یک زن شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۲۱:۵۴
درحاشیه مراسم " طرح با من بخوان" بخش زرآباد شهرستان کنارک؛
مدیر آموزش و پرورش کنارک: مهارت زبانی کودکان در مناطق دو زبانه تقویت شود
باحضور مدیر آموزش و پرورش کنارک ، معاون پشتیبانی و تعدادی از کارشناسان آموزش و پرورش کنارک در کنار سایر معلمان در کلاس (طرح با من بخوان) در بخش زرآباد شهرستان کنارک برگزار شد .
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۲۱:۲۲
هفته آینده آسمان اغلب نقاط بارانی خواهد بود
با نفوذ جریانات شمالی، بارش ها در سواحل شمالی کشور از امشب آغاز می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۲۱:۱۵
واکنش عاقلانه سرمربی پرسپولیس به صحبت های تند کی روش
در نشست خبری امشب، از سرمربی پرسپولیس در مورد اظهارات کارلوس کی‌روش که سرمربی پرسپولیس را حسود معرفی کرده بود، سوال شد که مدیررسانه‌ای تیم پرسپولیس اعلام کرد در مورد کارلوس کی‌روش و تیم ملی سوال نپرسی...